Nazywam się Grzegorz Klonek, jestem dietetykiem specjalizującym się w pomocy osobom otyłym, a zwłaszcza osobom, u których otyłość jest wynikiem zaburzeń hormonalnych i chorób. Ukończyłem studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studia podyplomowe na kierunku dietetyka i planowanie żywienia w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

W 2016 roku założyłem swoją poradnię Lenacor Centrum Dietetyki, do której trafia rocznie prawie 2000 osób z powyższymi problemami. Zaufanie, jakim obdarzają mnie pacjenci wynika z tego, że jestem człowiekiem empatycznym i dobrze rozumiem problem, z którym zmaga się każda osobą otyła, przede wszystkim dlatego, że sam byłem bardzo otyły, bowiem kilka lat temu ważyłem 138 kg. Pomimo restrykcyjnej diety nie mogłem pozbyć się swojej nadwagi i wtedy dowiedziałem się między innymi czym jest insulinooporność.

Od najmłodszych lat interesuję się zdrowiem i sportem. Dzięki pełnemu zaangażowaniu w wieku 17 lat zostałem reprezentantem Polski w judo i jujitsu. Wywalczyłem czołowe miejsca w światowych pucharach oraz reprezentowałem nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy w judo. W 1998 roku zostałem członkiem szerokiej kadry olimpijskiej na Ateny 2004. Jestem kilkunastokrotnym medalistą Mistrzostw Polski zarówno w judo i w jujitsu.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem, pełnym entuzjazmu i radości. Uwielbiam sport, podróże, kocham się rozwijać, czytać książki oraz pić dobrą kawę.

W życiu kieruje się odpowiedzialnością, rozwojem i skutecznością. Żyje według idei, w które mocno wierzę, a moją wizją jest dostarczenie wszystkim ludziom narzędzi, dzięki którym poprawie ulegnie ich zdrowie. Moje motto to „jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić, zmień myślenie…”